Історія розвитку Self Storage в Україні та Світі

Posted by admin
Category:

Вперше над організацією спеціальних місць з метою зберігання речей задумалися ще стародавні єгиптяни в 4 столітті до нашої ери. Почали вони з продовольчих товарів. Лише через якийсь час з’явилися перші склади для зберігання речей. При цьому вся територія складу чітко ділилася на конкретні зони. Єгиптяни любили системність і в усьому дотримувалися суворої симетрії.

Кожне відділення було виділено своїм індивідуальним кольором для швидкого знаходження продовольчого товару або зброї, коштовних речей. А з метою створення необхідних умов зберігання тієї чи іншої продукції, монтувалися спеціальні дренажні пристосування, в яких була встановлена вентиляція.

Часи розквіту, популярності і період затишшя

Після древніх єгиптян складами зайнялися римляни. У період розквіту могутньої Римської імперії зберіганню товару приділялося багато уваги. Тому дану епоху можна сміливо називати золотим століттям становлення такої послуги, як self storage або індивідуальне зберігання. Пояснювався пік популярності складів дуже просто Римська імперія славилася своїми торговими шляхами, завоюваннями і величезним числом мандрівників. І всім потрібно було десь і щось зберігати.

Однак вже до 500 року до нашої ери потреба в додаткових контейнерах і приміщеннях для зберігання продукції і товару різко знизилася. Оскільки прибуток від оренди дуже швидко зійшов до свого мінімуму, сховища надовго вийшли з ужитку. На цілих 10 століть світ практично зовсім забув про можливість створення громадських та індивідуальних складських будівель.

Набір висоти

Першою країною, яка взялася за відновлення послуги self storage, виявилася … Венеція. Географічно випадково опинившись на перетині значних торгових шляхів, що пролягають від Азії до Європи, Венеціанська республіка активно стала створювати склади. Саме венеціанцям належить ідея ведення обліку товару, що надійшов для зберігання.

Естафету перехопили англійці, яким знадобилося десь залишати товари, які переправляли або ті, які отримували. До них належали: чай, бакалія, прянощі, сільськогосподарська продукція, хутро й коштовності. Після них за створення складів взялися європейці, яких спонукала на цей подвиг промислова революція. Але лише американці змогли дійсно розвинути self storage, вклавши в цю послугу власні, незамінні нововведення.

Американський self storage

До сих пір ще вважається, що індивідуальне зберігання з’явилося в США з часів перших поселенців, коли один з них, П. Мінует, приступив до виділення місця на власній території під різні речі від місцевого населення. В основному, він наповнював контейнери голландськими хутром, яке привезене торговцями.

Тільки в 40-х роках двадцятого століття з’явилися перші склади для індивідуальних зберігань. Але лише 1958 називають роком зародження нової послуги self storage, яка і стала поширюватися, охоплюючи все більше і більше країн світу. Тепер не тільки продукція компаній або товар, призначений для дистрибуції, привозять для зберігання на склади, а й різні дрібні речі індивідуального споживання. Американці дуже мобільні, тому їм постійно потрібно десь щось залишати. Якщо вірити статистиці, на кожного одиничного жителя Америки сьогодні виділяється практично 1 квадратний метр додаткової потрібної площі, призначеної для зберігання речей.

Історія розвитку self storage в Україні

Перша справжня оренда міні-складу або повноцінного боксу для індивідуального зберігання стала можлива на Україні лише в 2015 році. Орендовані бокси або контейнери розміщувалися, як правило, в повністю ізольованому приміщенні з багаторівневою охороною і можливістю безмежного доступу до них. Всі сховища оснащуються сьогодні індивідуальним освітленням. А отримати доступ до предметів або товару в контейнері або боксу можна цілодобово. Спочатку можливим було тільки короткочасне зберігання, але сучасні склади пропонують цілий ряд різних варіантів.

Українська послуга self storage має свою відмінну рису модифікацію сховища. Завдяки такій функції, будь-яке складське приміщення можна обладнати всім необхідним для зберігання того чи іншого виду предметів або товару.